Podpora úpravy dopravního režimu v ulici Mrkvičkova

Vážení sousedé,
podpořte prosím úpravu dopravního režimu v naší ulici. Po přímých a opakovaných zkušenostech s dopravní situací v ulici Mrkvičkova by se určitě dala zlepšit bezpečnost a plynulost provozu a v konečném důsledku i kapacita parkování. Jedná se o přeměnu horní části ulice Mrkvičkova (cca od č. p. 1352) směrem k ulici Součkova, případně i Součkovy ulice, na ulici s jednosměrným provozem a přizpůsobení chodníku na možnost šikmých parkovacích stání po jedné straně, s částečným parkováním na chodníku. Šikmé parkovací stání oproti stávajícímu podélnému stání nabídne snadnější parkování a výrazně více parkovacích míst pouze za cenu částečného zúžení přilehlého chodníku. Navíc se tím eliminují každodenní nebezpečné situace ve stoupavém úseku ulice.

Stoupavý úsek Mrkvičkovy ulice je na celém sídlišti z hlediska bezpečnosti provozu nejnebezpečnější. V místě přecházejí děti  domů při cestě do školy. Auta se potkávají v relativně vysokých rychlostech, v zatáčce či v prudkém stoupání, kde je v takovém případě nutné uvolnit cestu shora jedoucímu autu couváním. Někdy se kvůli tomu podaří vyjet kopec až napotřetí. Někteří řidiči navíc nepřizpůsobují rychlost jízdy místním podmínkám (oficiálně je zde maximální rychlost nesmyslně neomezená, tedy 50 km/h) a vznikají pravidelně nebezpečné situace. Ještě horší je situace v zimě, pokud na vozovce leží sníh, nebo je namrzlá.
Všechny podobné ulice v řepském sídlišti jsou jednosměrné: Španielova, Bendova, Vondroušova, část Socháňovy, Nevanova i Laudova.

On-line petici naleznete ZDE.

S díky a pozdravem Michal Šíma

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Z důvodu ochrany proti spamu je nutné ručně vyplnit následující textové pole.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.