Jednání se znaleckým ústavem Grant Thornton Valuations, a.s.

Na stránkách SVBF Praha byly přidány upřesňující informace o pracovním jednání, které proběhlo ve dnech 2.11 a 8.11.2011 se znaleckým ústavem "Grant Thornton Valuations, a.s." (nástupnickou organizací  "Facility Transactions, a.s."). Na těchto jednáních se znalecký ústav zavázal k následujícímu:

  1. Vedením zakázky pověří tým pod vedením soudního znalce, řádně jmenovaného ministerstvem spravedlnosti.
  2. Převezme všechny podklady (připomínky, námitky, protiposudky, apod.), které byly dosud na MO nebo SVBF Praha doručeny.
  3. Znalecký ústav vypracuje znalecké posudky tak, aby se v nich promítly  všechny relevantní připomínky.
  4. Konečná podoba posudků bude opět zkontrolována znalcem  z ONNM.

Znalecké posudky (dle bodu 3) bude SVBF Praha přebírat tak, jak je bude znalecký ústav vypracovávat, od  18.11.2011 a bude je po kontrole u ONNM  (dle bodu 4) předávat jednotlivým družstvům. Jednotlivá bytová družstva mohou dál pracovat na konečném znění kupních smluv a přípravě ostatních dokumentů tak, jak bylo projednáno na uskutečněných schůzkách v minulých týdnech.

Komentáře

Neví někdo, jaký je stav s vypracováním nových znaleckých posudků u našeho družstva? Některým družstvům z Prahy už ceny oznámili.

Od Josef

Slyšela jsem, že posudky pro Řepy ještě hotové nejsou, protože nás zařadili do poslední vlny a budou až tak v půlce prosince. Ještě ani neproběhly prohlídky našeho bytového celku novými znalci, takže se to asi protáhne. SNAD SE TO STIHNE DO KONCE ROKU ???

Od Návštěvník

No a kdy bude konečně na katastru vymazán příkaz k exekuci ??

Od Návštěvník

To by mě také zajímalo. Zatím to vypadá, že pouze soud zrušil zákaz nakládat s majetkem. To chápu tak, že byty je možné nám prodat, ale nařízení exekuce trvá. Chování vlastníka od samého počátku je nehorázné. Čas chvátá a jsme stále na začátku.

Od Dagmar

Domnívám se, že výbory všech bytových družstev by měli jednoznačně trvat na vymazaní všech omezení z registru nemovitostí ještě před prodejem. Může také nastat scénář, že byty budeme kupovat dvakrát. Jednou od ASSPO a podruhé od exekutora. A s bombardováním byťáku otázkami by se mělo začít co nejdřív, protože dle jejich vysvětlení z předešlého roku je exekuce již vyřešena.

Od CML

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Z důvodu ochrany proti spamu je nutné ručně vyplnit následující textové pole.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.