Výzva

Vyzývám tímto předsedu kontrolní komise o zveřejnění podepsaných rezignací všech členů představenstva našeho BD. Zároveň vyzývám představenstvo družstva, aby rezignaci projednalo a zveřejnilo přesně v souladu s obchodním zákoníkem a stanovami a článkem 16, ods. 4 a současně uveřejnilo zápis představenstva na webu družstva.

Ing. Kubánek Ondřej

Mám za to, že stanovy družstva s ohledem na rezignaci všech členů představenstva nebylo možno naplnit lépe, než se právě stalo. Většina členů se pro rezignaci rozhodla až na místě a pro některé to ani nebylo snadné. S ohledem na zájem fungování družstva bylo datum skončení členů ve funkci posunuto až do data příští členské schůze, která zvolí představenstvo nové. Pokud by rezignace byly podány s okamžitou platností, neměl by je vlastně kdo projednat a družstvo by se dostalo do stavu podobného legislativní nouzi. Pokud si někdo myslí, že se to mělo udělat lépe, nechť poradí. Písemná forma podání byla dodržena. Já osobně rezignace považuji za projednané a vzhledem k právu každého člena na odstoupení podle citovaného článku projednání stejně nemůže mít jiný dopad, než pouhé konstatování skutečnosti.

Od hinkj

Rád bych se dozvěděl co konkretního paní Janecká nesplnila, zanedbala a nebo o co tady vlastně jde? Nikde jsem se nic konkrétniho nedozvěděl, jenom že "nepracuje svědomitě, netvoří konstruktivní kolektiv" atd. To jsou jen fráze a myslim že by to zajímalo nejenom mě. Pakliže kvůli jejímu setrvaní rezignovalo celé představenstvo - myslím že to neni žádná prkotina a o to víc bych si přál vědět co v tom vězí.

Od Boryš

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Z důvodu ochrany proti spamu je nutné ručně vyplnit následující textové pole.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.