Kde končí peníze na opravy u BD Mrkvičkova ..

Tuto otázku si klade každý z nás, který přispívá na opravy a renovaci našeho domu. Všichni víme, že je v našem panelovém domě ještě hodně co vylepšovat, abychom se všichni cítili spokojeně. Pokud ale bude stále řešit bytové družstvo opravy, které si způsobují jednotlivý nájemníci sami, tak peníze na opravy společných prostor skončí opravdu jen v ucpaných odpadních svodech. Pro zamyšlení k vidění ZDE několik fotografií z poslední řešené havárie u BD ze vchodu č.p.1353 z tohoto týdne.

 

 

Komentáře

Musím jen reagovat na tento příspěvek.

To co je na uvedených fotografiích, je kus nějakého prkna a není mi dost jasné, jak by některý z nájemníků dostal toto do odpadové trubky, do které jsou připojeny odpady z kuchyní trubkou o pr. 5 cm. Pokud to tam náhodou není od té doby, co byl dům postaven. Sdělení, že si toto dělají nájemníci sami mi připadá trochu divné.

Od Vitovský

Když jsem fotografie viděl, tak jsem to nechápal stejně jako vy a jediné co mne napadlo bylo to, že někdo mohl dělat rekonstrukci kuchyně a dělal i trubky k hlavnímu odpadnímu svodu, kde mu něco jako prkno upadlo. Možná máte pravdu, že je to tam v trubkách už cca 23 let, ale asi by nám to upřesnili pánové co danou havárii zjistili. V tomto paneláku je možné všechno, např. u nás v bytě jsme měli nad koupelnovým jádrem i polámanou lopatu s hromadou kusů betonu, asi když stavbaři uklízeli v bytech před kolaudací, tak všechno naházeli nad jádra a bylo uklizeno, jen jsem se divil, že mi to pod tou tíhou už tehdy nespadlo na hlavu :)

Od admin

Jenom tak pro zajímavost. První problém s odpadem byl již v září 2013. Přijela následně firma, vyčistila ucpaný odpad a vše prý bude zase OK. Další problém nastal v lednu 2014. Úplně stejná situace, přijela firma vyčistila odpad a prý vše bude zase OK. Na můj návrh byla provedena také prohlídka odpadních trubek kamerou. Bohužel jsem u toho nebyl. Výsledek prohlídky? Nezjištěn žádný zásadní problém ve vchodě 1353 ??!! Opět další problém v listopadu 2014. Tentokrát jsem si to již nenechal ujít a osobně jsem byl přítomen při čištění odpadu ve sklepě ve vchodě 1353. První co mě udivilo, že něšla ani kamera se sondou o průměru cca 5cm vsunout do odpadní trubky. Následně tedy firma propláchla trubku tlakovou vodou a světe div se, ona se tam najednou kamera vešla. Osobně jsem byl u toho, když pracovník firmy kontroloval odpadní trubku po vyčištění a tvrdil, že je vše OK. Žádné prkno !!  Problém je prý ve špatně provedeném napojení odpadu ve sklepě, už z doby výstavby domu z 1990. Usazuje se tam odpad a časem se to zanese. Žádné objevené prkno v odpadu nezjistil ani napodruhé při kamerovém průzkumu ??!!. Jediným vysvětlením jak se to tam mohlo dostat  je, že odpadní trubka má vyvedené odvětrání na střechu domu, kde je samozřejmě možné kus prkna do trubky hodit. Asi dílo nějakého škodiče. Zaráží mě jen, že to firma vlastně kamerou neobjevila a pokud by se odpad nepředělával do správného technického provedení, tak to tam bude stále a nikdo o tom neví.

 

 

Od Vitovský

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Z důvodu ochrany proti spamu je nutné ručně vyplnit následující textové pole.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.