Vyhlášení omezené ankety

Představenstvo "BD Mrkvičkova 1350 - 1355, bytové družstvo", vyhlašuje omezenou anketu od 19. září do 19. října 2014 na možnost připojení se do optické sítě firmy "CenTrio". Hlasovat můžete po přihlášení a výběrem "ANO" nebo "NE". Webové stránky firmy "CenTrio" naleznete ZDE. Letáky s možností výběru služeb najdete i ZDE. Výsledky hlasování najdete průběžně po přihlášení ZDE.

Komentáře

Otázka vypadá, jako by se jednalo o závazné přihlášení uživatele k odběru jejich služeb. To si nikdo netroufne, protože je to stejně drahé, jako UPC, spíš dražší.

Pokud se ovšem jedná o souhlas s připojením domu, tak je to něco jiného.

Ze smlouvy nevyplývají žádné náklady pro družstvo, takže pustit sem konkurenci UPC je určitě zdravé.

Opravte prosím otázku

Mám zájem o připojení do optické sítě "CenTrio".

na

Mám zájem o připojení domu do optické sítě "CenTrio".

Od hinkj

Dále bude potřeba informovat nájemníky, čím se BD Mrkvičkova 1350 -1355 zavazuje v případě bezplatného připojení optické sítě do domu. Ono to zadarmo není tak přesné tvrzení, vždy a všude platí to známé slovo "ALE ..."

 

Od admin

Jedná se o standartní smlouvu, která nás k ničemu nezavazuje. Jestli o ni máte zájem, tak Vám ji klidně poskytnu. Jde čistě o obchod. Firma se snaží prorazit tam, kde má monopol UPC. Připojením dalšího ISP dochází k zhodnocení ceny nemovitosti, nehledě na technicky vyspělejší technologii. 

Od Krejčí Tomáš

Pro zajimavost.Bylo to na prvni kliknuti     
http://podvodnefirmy.cz/sluzba-centrio-kabelova-tv-a-internet/

Od seckyv

1 - Stačí se podívat na datum diskuze a poté se podívat na diskuze z letošního roku.

2 - Jedná se o připojení domu do jejich síťe a ne o připojení do vašeho bytu. Nikdo Vám to nevnucuje.

Od Tomáš Krejčí

Každý má právo na svůj názor tzn. i pan Secký. Pokud někdo hledá v internetu jen klady, tak se může podívat i na firemní fórum, kde se většinou zápory neobjeví.

např.: http://www.centriozone.cz/. Pokud chceme zlepšit služby, tak je konkurence jediný možný prostředek, jak toho dosáhnout. Čas ukáže, kdo bude v naší lokalitě lepší a na koho budeme více nadávat. Možná dojde po letech i ke spojení a budeme zase platit jednomu monopolu, který bude zvedat ceny podle počasí. Spíše bych se zaměřil na situaci, kdy dlouhodobý  zákazník platí stále více, než nový a to je podle mého špatně. Každý rok volat před ukončením smlouvy firmě a domlouvat lepší podmínky mi připadá postavené na hlavu, ale o tom to je ... když ptáčka chytají, pěkně mu zpívají ... takže rada nad zlato, kdo chce lepší cenu míti, musí službu zrušit a znovu objednat.

Od admin

Ano, nikdo mi nic nenutí, ale jako družstevník mám doufám možnost se v diskuzi k problému vyjádřit, protože družstvo má penize na provoz domu i ode mě a já nevěřím, že někdo připojí celý dům k síti zadarmo aniž by měl nějaký zisk.

Od Secky

Nechci se zapojovat do diskuze mezi p. Seckého a p. Krejčího, ale jen potvrzuji, že každý má možnost, zde v diskuzi vyjádřit slušným způsobem svůj názor. Z mého pohledu to vidím tak, že v tomto případě jde pouze o obchod, aby nová firma získala nové zákazníky a mohla získat i lepší postavení na trhu. A jak jinak získat zákazníky na svou stranu, než udělat rozvody v domě zadarmo a za lepší cenu nabídnout i zákazníkům dobré tarify. Potom už záleží, na každém z nás, kdo si přípojku do bytu nechá udělat a kdo zůstane u UPC a nebo u antény. Také jsem se rozhodoval jestli mám přejít od UPC k CenTrio a rozhodl jsem se, že přejdu. Mám rád změnu a chci si ověřit co je a není pravda podle vlastních zkušeností.

Službu jsem si nechal připojit v samotném úvodu a už mám i několik kladných a záporných poznatků, ale zatím ty kladné vedou. Nebudu zde popisovat klady a zápory a dělat firmám reklamu, nebo naopak, to by bylo na další diskuzi, ale vzhledem k tomu, že UPC opět zvedla od 1. ledna 2015 ceny v průměru o 4,2 %, tak jsem udělal dobře. Nyní mám zatím za méně peněz, více muziky. yes Až se karty obrátí a budu mít za více peněz, méně muziky no, tak zase přejdu k UPC. To je život cheeky.

Pěkný den ...

Od admin

Dobrý den pane Secký, nemám v úmyslu opakovat dúvody, které vedlo BD umožnit vybudování páteřní sítě (jsou uvedeny při zahájení ankety v roce 2014), ale jako člen představenstva, který smlouvu podepsal, Vás mohu ubezpečit, že vybudování této sítě nestálo BD ani korunu, navíc pro potřeby představenstva, byla do kanceláře BD zavedena WIFI přípojka, za symbolickou 1Kč nájmu za celý rok. Pokud mým slovům neveříte, máte možnost do této smlouvy nahlédnou v době úředních hodin, současně nebudu opakovat argumenty odborníků v oblasti IT technologií, že došlo k zhodnocení celého domu a zaleží na každém z nás, zda nabízené služby využije nebo nikoliv, já osobně zůstávám u UPC. Závěrem doporučuji, poďme diskutovat o dalším vylepšení domu, do konání členské schůze představenstvo BD vítá každý námět, který při efektivním využití FDZ, vylepší komfort bydlení v tomto domě. Zahradník.

Od zahradnikj

Dekuji za objasneni vsem zucastnenym. Nema duvod neverit tomu co jste napsali. Naopak pokud je to tak je to jen dobre ze se kazdy muze rozhodnout. Ja mam jen spatnou zkusenost z minulych let, kdy nam do domu koncem 90.let nainstalovali UPC s tim ze cena byla nekde kolem 30 Kc, puvodni STA odrizli a potom zvysovali ceny. Nasledne na to se musela znovu zprovoznovat STA, protoze ta byla zahrnuta v najemni smlouve. Urcite se na to take pamatujete. Preji hezky vecer.

Od seckyv

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Z důvodu ochrany proti spamu je nutné ručně vyplnit následující textové pole.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.